W 2017 roku Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Świerklańcu otrzymało dofinansowania na następujące projekty:

 

"PictureBook - słowa/obrazy"

To projekt, którego celem jest pokazanie książki obrazkowej jako przedmiotu, w którym słowo i obraz zestawione razem, stanowią spójny przekaz - komunikat. Wykorzystując książkę obrazkową jako dynamicznie rozwijający się gatunek twórczości, przybliżymy mieszkańcom współczesnych twórców tego gatunku oraz pokażemy książkę obrazkową jako gatunek literacki, który obudza wyobraźnię, bawi i edukuje. Planowane są warsztaty z ilustratorami i twórcami książek obrazkowych, a każde spotkanie będzie miało charakter międzypokoleniowy. Gminę Świerklaniec odwiedzi Emilia Dziubak, Iwona Chmielewska, Michalina Rolnik oraz Aleksandra Cieślak.

Projekt dofinansowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

"Festiwal Bajki ZACZAROWANIE"

Już w maju rusza pierwszy w naszej Gminie literacki Festiwal! W programie spotkania autorskie dla dzieci, warsztaty ilustratorskie, spektakl teatralny oraz kreatywne warsztaty rodzinne z Michałem Malinowskim. Zakończeniem projektu będzie pokaz laserowych animacji dla dzieci.

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

"Oswajamy strachy, czyli przepis na dobry kryminał"

Zapraszamy na zabawy z kryminałem w tle! W planach spotkania z Gają Grzegorzewską i Olgą Rudnicką. Dzieci odwiedzi Marcin Pałasz, Małgorzata Strękowska-Zaremba oraz Barbara Gawryluk. Odbędzie się również konkurs dla mieszkańców Gminy "Kryminalnym tropem..." w którym zadaniem bedzie odszukanie w miejscowościach naszej Gminy fragmentów najpopularniejszych kryminałów. Prawidłowe odpowiedzi, skąd pochodzi cytat, należy jak najszybciej przesłać do biblioteki. Na zwycięzców czekają nagrody!

Finałem zabawy będzie kryminalna gra miejska, którą poprowadzą Dariusz Rekosz i Bronisław Cieślak. Do tej rodzinnej gry, która obfitować będzie w mnóstwo niespodzianek i niezapomniane przeżycia, zaprosimy czteroosobowe drużyny. Start planowany jest spod biblioteki w Świerklańcu (ul. Górna 33), meta w świerklanieckim parku - w Pałacu Kawalera.

Projekt dofinansowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com